Letem mým vnitřním světem

Žijeme v době, kdy všechno plyne rychle a stíhat tempo našeho světa může být náročné pro nás i pro naše děti. Proto jsme pro Vás připravili jedinečný seminář.

Co nás na semináři čeká?

Na semináři se děti seznámí hravou formou s technikami mindfulness a probudí všech pět smyslů při hravé józe. Vyzkoušíme jednoduché techniky a cvičení, která pomáhají lépe se soustředit, zvládat náročné emoce a situace, poradit si s únavou i lépe porozumět sobě a lidem okolo sebe.

V průběhu tří hodin se naučíme základní techniky, které pomáhají dětem „zakotvit se“. Využijeme k tomu dech, tělo a zvuky, které nás obklopují. Zároveň si popovídáme o tom, kdy a jak je vhodné cvičení dělat. Děti budou mít zdravou svačinku, kterou využijeme k tomu, jak se lépe soustředit na jídlo, odložit mobily a další činnosti, které naši pozornost při jídle rozptylují. Program průběžné proložíme jogovým cvičením.

Co je to minfulness?

Mindfulness (do češtiny se překládá jako všímavost nebo bdělá pozornost) pomáhá dětem i dospělým lépe se soustředit na to, co právě děláme, co se děje okolo nás nebo v nás. Je výborným pomocníkem, když se chceme uklidnit, snadněji usnout, zmírnit vztek, hněv i strach. Pomáhá nám lépe rozumět sobě samým a tím si budovat lepší vztahy ke svému okolí.

Připravili jsme pro vás tyto termíny:

Mindfulness povede Marcela Roflíková, zakladatelka Českého mindfulness institutu, lektorka mindfulness pro děti a jejich rodiče.

Jógu si děti zacvičí s Terezou Sitárovou, zakladatelkou Little Bubbles - dětské jógy s angličtinou.

A po semináři?

Děti od nás dostanou obrázkový seznam mindfulness technik. Budete-li chtít, popovídejte si s dětmi o jednotlivých cvičeních. Můžete pak moci v situacích které nastanou, dětem laskavě mindfulness připomenout a děti budou mít šanci zvládat tyto náročné situace jinak.

A zatím si to můžete vyzkoušet doma!