Víte, jak probíhá náš bublinkový táborový den?

Zajímalo by vás, jak probíhá den na táboře s Little Bubbles? Víte třeba, že u nás nenajdete striktní denní harmonogram, protože aktivity kombinujeme v průběhu dne podle nálady a rozpoložení dětí? Pokusili jsme se pro vás sepsat to, co vás, jako báječné rodiče, bude určitě zajímat.

Ze všeho nejdůležitější je první den, kdy se s vašimi dětmi co nejlépe poznáme. Chceme, aby se s námi cítily dobře a bezpečně. Stejně tak je pro nás důležitá i vaše důvěra. Proto, až se poprvé sejdeme, se všemi se představíme, řekneme nejprve dětem i vám, co prožijeme, kam se společně vydáme a naladíme se na nová dobrodružství.

Malé Bublinky s námi následně vydají raketou na cestu vesmírem, nebo třeba zahájí cestu kolem světa. Máte obavy, jak se zvládne vaše nejdražší Bublinka s vámi rozloučit? Když se dostaví slzičky, nevadí. Někdy je to potřeba a my to samozřejmě chápeme :-)

D38B7467-27A0-4356-996F-2E1FE80A21A2.jpeg

Vyrážíme! Hrajeme poznávací hry, zjišťujeme, co jednotlivé děti mají a nemají rády, jaké jsou, a co rády dělají. Chceme vědět, jaké jedinečné osobnosti na tábor přišly. Jsme všichni pohromadě a neděláme rozdíly. Ke všem se chováme stejně a nikoho neupřednostňujeme, vedeme děti k respektu sebe samotných i ostatních ve skupině a navzájem si od začátku pomáháme.

IMG_2110.JPG

Pravidelně každé ráno děti seznámíme s příběhem, který se ten den odehraje. Přiblížíme jim, co vše na naší cestě mohou prožít a na den se řádně připravíme. Vyrobíme si například vesmírnou raketu, ve které odletíme, anebo indiánskou čelenku, na kterou pak budeme sbírat nejrůznější talismany. Potom už je celý den v režii dětí, protože u nás na táborech nemáme pevný harmonogram a řídíme se tím, jak se děti v danou chvíli cítí a co potřebují. Tak jako to děláme my v našem dospěláckém životě.

Když jsou děti unavené, odpočíváme. Na chvíli si sedneme a vyrábíme, tím procvičuje jemnou motoriku, spolupracujeme, podněcujeme kreativitu a posilujeme fantazii. Když vidíme, že děti mají energii a chtějí se hýbat, běháme, cvičíme dětskou jógu, hrajeme pohybové hry a smějeme se. A potom si třeba lehneme na náš obří létající koberec, koukáme na nebe, povídáme si a děláme krátká "mindful" cvičení, která dětem pomohou zrelaxovat, aby se cítily dobře.

thumb_IMG_2947_1024.jpg

Velkou část dne bublinkových táborů tvoří volná hra, protože nechceme dětem celý den organizovat. Když jsme v lese, hrají si samy, my si hrajeme s nimi, dohlížíme na jejich bezpečnost a připravujeme další části programu. Ve vhodný čas si také dáme zdravý oběd, u kterého se většinou všichni oblizují za ušima. Víme, co dětem chutná a co rádi nemají. Proto si na jídelníčku dáváme opravdu záležet.

Důležitá je pro nás také zpětná vazba a komunikace, proto si na konci každého dne sedneme do kroužku a povídáme si o tom, co se nám líbilo nebo nelíbilo. Každý má možnost se vyjádřit. A když se přihodí něco, co se nám nelíbí, promluvíme si o tom, jak se to dá příště udělat lépe, abychom předešli opakování.

Na konci každého dne vás děti přivítají velkým úsměvem. A než si je odvezete domů, aby vám mohly vyprávět co zažily, dozvíte se další informace o dni, který následuje. Večer vám navíc to nejdůležitější shrneme do SMS zprávy, abyste měli přehled o tom, jak se vaše děti mají a za jakým dobrodružstvím následující den zamíříme.

Jsme rádi, že každý rok na tábory chodí čím dál víc dětí, které můžeme udělat ještě o něco šťastnější. Věříme, že když jsou šťastné děti, jste šťastní i vy. A platí to i obráceně :-) Tak pokud ještě nemáte pro svojí Bublinku rezervované místo, podívejte se, jaká dobrodružství s námi může zažít a zvolte ten správný tábor ještě dnes.