Víte, jak probíhá náš bublinkový táborový den?

Zajímalo by vás, jak probíhá den na táboře s Little Bubbles? Víte třeba, že u nás nenajdete striktní denní harmonogram, protože aktivity kombinujeme v průběhu dne podle nálady a rozpoložení dětí? Pokusili jsme se pro vás sepsat to, co vás, jako báječné rodiče, bude určitě zajímat.

Ze všeho nejdůležitější je první den, kdy se s vašimi dětmi co nejlépe poznáme. Chceme, aby se s námi cítily dobře a bezpečně. Stejně tak je pro nás důležitá i vaše důvěra. Proto, až se poprvé sejdeme, se všemi se představíme, řekneme nejprve dětem i vám, co prožijeme, kam se společně vydáme a naladíme se na nová dobrodružství.

Malé Bublinky s námi následně vydají raketou na cestu vesmírem, nebo třeba zahájí cestu kolem světa. Máte obavy, jak se zvládne vaše nejdražší Bublinka s vámi rozloučit? Když se dostaví slzičky, nevadí. Někdy je to potřeba a my to samozřejmě chápeme :-)

Víte, jak probíhá náš bublinkový táborový den?

Vyrážíme! Hrajeme poznávací hry, zjišťujeme, co jednotlivé děti mají a nemají rády, jaké jsou, a co rády dělají. Chceme vědět, jaké jedinečné osobnosti na tábor přišly. Jsme všichni pohromadě a neděláme rozdíly. Ke všem se chováme stejně a nikoho neupřednostňujeme, vedeme děti k respektu sebe samotných i ostatních ve skupině a navzájem si od začátku pomáháme.

Víte, jak probíhá náš bublinkový táborový den?

Pravidelně každé ráno děti seznámíme s příběhem, který se ten den odehraje. Přiblížíme jim, co vše na naší cestě mohou prožít a na den se řádně připravíme. Vyrobíme si například vesmírnou raketu, ve které odletíme, anebo indiánskou čelenku, na kterou pak budeme sbírat nejrůznější talismany. Potom už je celý den v režii dětí, protože u nás na táborech nemáme pevný harmonogram a řídíme se tím, jak se děti v danou chvíli cítí a co potřebují. Tak jako to děláme my v našem dospěláckém životě.

Když jsou děti unavené, odpočíváme. Na chvíli si sedneme a vyrábíme, tím procvičuje jemnou motoriku, spolupracujeme, podněcujeme kreativitu a posilujeme fantazii. Když vidíme, že děti mají energii a chtějí se hýbat, běháme, cvičíme dětskou jógu, hrajeme pohybové hry a smějeme se. A potom si třeba lehneme na náš obří létající koberec, koukáme na nebe, povídáme si a děláme krátká "mindful" cvičení, která dětem pomohou zrelaxovat, aby se cítily dobře.

V případě nepřízně počasí máme připravený program uvnitř. Za horkých dní využijeme vhodná místa ke koupání.

Víte, jak probíhá náš bublinkový táborový den?

Velkou část dne bublinkových táborů tvoří volná hra, protože nechceme dětem celý den organizovat. Když jsme v lese, hrají si samy, my si hrajeme s nimi, dohlížíme na jejich bezpečnost a připravujeme další části programu. Ve vhodný čas si také dáme zdravý oběd, u kterého se většinou všichni oblizují za ušima. Víme, co dětem chutná a co rádi nemají. Proto si na jídelníčku dáváme opravdu záležet.

Důležitá je pro nás také zpětná vazba a komunikace, proto si na konci každého dne sedneme do kroužku a povídáme si o tom, co se nám líbilo nebo nelíbilo. Každý má možnost se vyjádřit. A když se přihodí něco, co se nám nelíbí, promluvíme si o tom, jak se to dá příště udělat lépe, abychom předešli opakování.

Na konci každého dne vás děti přivítají velkým úsměvem. A než si je odvezete domů, aby vám mohly vyprávět co zažily, dozvíte se další informace o dni, který následuje.

Jsme rádi, že každý rok na tábory chodí čím dál víc dětí, které můžeme udělat ještě o něco šťastnější. Věříme, že když jsou šťastné děti, jste šťastní i vy. A platí to i obráceně :-) Tak pokud ještě nemáte pro svojí Bublinku rezervované místo, podívejte se, jaká dobrodružství s námi může zažít a zvolte ten správný tábor ještě dnes.

Co za dobrodružství děti tedy čeká?

Škola čar a kouzel
Kdo by nechtěl mít kouzelnickou hůlku a jedním mávnutím si splnit i to nejtajnější přání? My si takovou hůlku vyrobíme a uvidíme, jestli projdeme všemi zkouškami, aby se z nás stali ti správní kouzelníci. Vydáme se na magické dobrodružství do školy čar a kouzel, kde na nás čeká tajemná stezka v zapovězeném lese, příprava speciálních lektvarů, a také spoustu magických triků a zaříkadel.

Putování se zvířaty
Věděli jste, že jógové pozice pro děti vycházejí nejvíce z pohybů a vlastností zvířat? My se jich spoustu naučíme a ještě k tomu si osvojíme jejich anglické názvy.

Cesta do minulosti
Naše putování začne tam, kde je svět teprve v plenkách a je obydlen dinosaury. Speciálním strojem času se přesuneme do Antiky, kde na nás čekají Olympijské hry. Pojedeme také na výlet na hrad Karlštejn a objevíme starou Prahu jak jinak, než po vodě. Jelením příkopem se přeneseme do dob, kdy Praha byla městem Králů.

Vesmírná odysea
Naše vesmírná raketa startuje v pondělí od Žižkovské věže. Rychlostí světla se budeme přesouvat na ty nejneobyčejnější a nejzábavnější planety. Čeká nás kosmické dobrodružství, potkáme se s dalšími cestovateli napříč galaxií
i časem, dostaneme se i na planetu, kdy svět je teprve v plenkách a je obydlen dinosaury.

Indiánské léto
Víte, kde bydleli kdysi Indiáni? My se za nimi až do daleké Ameriky vydáme! Vymyslíme si indiánská jména, budeme poslouchat a pozorovat přírodu, vyrobíme si čelenky a navštívíme místa v Praze i mimo ni, kde se indiáni budou cítit jako doma. Správný indián ovládá luk a šíp, i my si to vyzkoušíme.

Příměstské+tábory (4).jpg

Proč jsme se vlastně rozhodli pořádat tábory

Když jsem byla malá, léto pro mě bylo ve znamení táboru. Nemohla jsem se dočkat dne, kdy budu čekat s kamarády na autobus značky Karosa, aby nás odvezl do našeho tábořiště. Začalo těch nejbáječnějších 14 dní.

Tábory byly odrazovým můstkem pro následnou práci jako au-pair v Anglii, kdy jsem se starala o dvě báječné holčičky a později vymýšlela narozeninové oslavy a programy na víkendy pro celou vesnici.

Příměstské+tábory (1).jpg

Všechny tyto zkušenosti mě neustále vracejí do dětství, do časů bezprostřednosti a hravosti. Doba se trochu změnila, co se ale nezměnilo je kouzlo léta, které nám nabízí prostor pro nejrůznější hry a aktivity, které děti prostě baví. A proto jsem šťastná, že i v Bublinkách pořádáme příměstské tábory, kde tuto radost a zážitky s našimi úžasnými lektorkami s dětmi sdílíme.

tereza_sgn_01.jpg