Originální Bublinkoví hrdinové

Stalo se to před třemi lety, na Velikonoce!

Když jsem se před třemi lety, na Velikonoce, procházela po mém oblíbeném Vyšehradě, opět mě to zavedlo do obchůdku “Borůvka”.

Hned u vchodu na mě vykoukli tři kamarádi: kočička, zajíc a žába. A když jsem viděla jejich dlouhé nohy a ruce a laskavý a milý výraz, věděla jsem, že to jsou oni. Postavičky, které budou provázet Bublinky na jejich dobrodružství.

Když jsem se pídila dál, kdo má tyto krasavce na svědomí, našla jsem paní Jolanu Provazníkovou. Sešly jsme se a já jsem jí sdělila svůj záměr - rozšířit její výrobky o Bublinkovou sadu. Souhlasila a už to jelo. Nakreslila jsem jí, jak bych si představovala, aby “panďuláčci” vypadali a Jolana to zvládla nádherně.

Myslím, že je velmi důležité, aby děti měly v lekcích průvodce, hrdiny, se kterými se mohou ztotožňovat. Lépe si tak pozice dovedou představit. Víte, že většina pozic v dětské józe vychází z říše zvířat, rostlin nebo věcí kolem nás? Není tedy divu, že si zvířecí kamarády děti hned oblíbily. Vymyslela jsem první řadu, která obsahuje 15 základních postaviček.

Ke každé z nich jsem vymyslela básničku, jógovou sestavu, podle které děti cvičí. Je to básnička, která je snadno zapamatovatelná a děti je mají moc rády.

Betty the Butterfly:

Butterfly, butterfly, where are you?

Here I am, here I am, how are you?

I am fine, I am fine, I am a happy butterfly!

betty.png

Básničky jsou během lekce zasazeny v příběhu, každá část básničky totiž představuje novou pozici, do které se pomocí příběhu děti dostanou a díky tomu si je postupně osvojí. Vracíme se k nim v průběhu celého roku, opakujeme a hrajeme si s nimi. Důležitější než memorování je totiž pochopení a prožití. Je to princip metody TPR, o jejím využití v Bublinkách jsem se rozepsala tady.

A to není všechno. Všechny postavičky nám také nádherně namalovala Kája Shipstead. To je podoba, co říkáte? Není to práce lehká, takhle to nějak probíhá:

A jelikož jsme od začátku dostávali spoustu dotazů od dětí, kdy už si mohou nějakého toho kamaráda také vzít domů, rozhodli jsme se, že jich necháme ušít víc. A vy si tak můžete domů přivést svého Bublinkového hrdinu! K němu navíc dostanete anglickou básničku, kterou jsme také volně přeložili do češtiny. Cílem není doslovné překládání (které v učení se cizímu jazyku nemá co dělat). Můžete se ale nad českou verzí třeba pobavit.

Každý, kdo si zakoupí nového kamaráda, dostane přístup do videotéky, kde je nahráno 15 videí, kde cvičíme s dětmi na 15 básniček všech 15 hrdinů. Můžete si tak zacvičit společně s Bublinkami!

Všichni panďuláčci jsou šití ručně, s láskou, proto je jejich počet omezený. Můžete si je objednat osobně na lekcích nebo zprávou přes e-mail nebo FB.

Krásné Velikonoce!

tereza_sgn_01.jpg
lilly.png