Little Bubbles - Dětská jóga s angličtinou®

Little Bubbles - Dětská jóga s angličtinou®

To je jedinečný koncept vzdělávání. Využívá metodu TPR (Total Physical Response), Mindfulness a Kouzlo příběhu.

Máme unikátní programy zaměřené na propojení zdravého pohybu a mluvené angličtiny.

Jóga

Dětská jóga je druh cvičení, který pomáhá rozvíjet fyzickou sílu, koordinaci a stabilitu. Dokáže pomoci dechovým, trávicím i vylučovacím funkcím. Vychází z klasické jógy, která je adekvátně přizpůsobena věku, schopnostem a potřebám dětí.

Cvičení probíhá formou her a cviky nejčastěji napodobují zvířata a věci kolem nás. Děti se tak vrátí ke svému přirozenému a zdravému pohybu, který umíme cíleně rozvíjet. V dnešním světě, který je zaměřen na rozvoj výkonnostních dovedností, je nesoutěžní jóga stále důležitější.

Používáme vlastní, ručně šité postavičky, které v Bublinkách děti doprovází. Ke každé z nich se pojí originální anglická i česká básnička a jógová sestava. Postavičky děti najdou také ve své speciální knížce, která je provází kurzem.

Angličtina

Jako první spojujeme jógu pro děti a výuku jazyka. Při učení angličtiny se inspirujeme metodou TPR (Total Physical Response). Je používána při výuce angličtiny u dětí i dospělých. Jedná se o spojení cizího výrazu a určité pohybové reakce. Tato metoda napodobuje přirozený proces učení, který probíhá při osvojování si mateřského jazyka u miminek.

V praxi to vypadá tak, že děti napodobují či opakují po lektorovi. Učí se tak významům slov a není potřeba překládání. Angličtina se dětem dostane, jak se říká, pod kůži. V básničkách jsme slovíčka spojili do často používaných frází, které se dětem budou hodit v běžné konverzaci. Navíc tím, že budou děti pohybově ztvárňovat to, co slyší, lehce si angličtinu osvojí a pochopí, co věty znamenají.

Češtinu na lekcích používáme také, pro lepší pochopení příběhu a proto, aby se děti cítily komfortně.

Jak to všechno vypadá? Podívejte se na básničku o žabce Lilly.

lilly.png

I am Lilly, I am a frog.

I love to jump or sit in a squat.

Then stick out my tongue, catch some flies,

put my head down, very nice.

 

Mindfulness

To je kouzelná metoda, která nám pomáhá rozpoznávat, co se děje uvnitř nás. K tomu nás naučí jak zpomalit, pozorovat své myšlenky a pocity a relaxovat.

Žijeme v době, kdy všechno plyne rychle a stíhat tempo našeho světa může být náročné pro nás i pro naše děti. Pomoci nám mohou techniky mindfulness.

Mindfulness (do češtiny se překládá jako všímavost nebo bdělá pozornost) pomáhá dětem lépe se soustředit na to, co právě děláme, co se děje okolo nás nebo v nás. Je výborným pomocníkem, když se chceme uklidnit, snadněji usnout, zmírnit vztek, hněv i strach. Pomáhá nám lépe rozumět sobě samým a tím si budovat lepší vztahy ke svému okolí.

Během našich kurzů se učíme základní techniky, které pomáhají dětem „zakotvit se“. Využijeme k tomu dech, tělo a zvuky, které nás obklopují.

 

Vraťme se k naší žabičce, představí vám, jak do lekcí midnfulness zapojujeme:

Při skákání do výšky ze sebe dokonce vytřepeš všechen strach nebo napětí. Zkusíš skákat a u toho tleskat? A co takhle vyskočit co nejvíce potichu?

Po cvičení je potřeba si na chvilku odpočinout. Lehneš si na záda, zvedneš nohy i ruce do vzduchu a pořádně je vytřepeš.

Zkus ještě jednou udělat pozici žabky a úplně potichu pozorovat prostředí kolem sebe. Je z tebe ta nejtrpělivější žabka na světě. Zkus vykulit oči. Pak je zavřít. Rozhlédni se po venku nebo po místnosti, kde se právě nacházíš, a všimni si tří nových věcí, které jsi předtím neviděl/a.

 

Příběh

Odjakživa víme, že příběh má kouzelnou moc. I v našich životech nás provází příběhy. Díky příběhům si lépe události a zkušenosti pamatujeme a jakmile se ponoříme do vyprávění, získáváme ihned pozornost ostatních. Příběh má také preventivní sílu - věděli jste, že může pomoci při výchově, formování osobnosti, nebo i rozvoji emoční inteligence? A hlavně, příběh děti baví!

Každou lekci na nás čeká jiný příběh a jiné dobrodružství. Ocitáme se ve vesmíru, v Zoo, v pravěku, v lese, v cirkuse, na pirátské výpravě, mezi indiány, na cestě kolem světa i na výpravě do minulosti. Naše příběhy podporují spolupráci, pracují se strachy, seznamují děti s emocemi. Každý příběh má svého hrdinu, jednu z našich postaviček.

 

Pojďte nahlédnout do struktury našich lekcí!

zeleny1_1-8.png

Rozcvička & Warm-up - připravíme se na samotné dobrodružství, zapojujeme anglické písničky, hry na zahřátí.

Seznámíme se s hrdinou, někým z našich zvířecích kamarádů, který nás doprovází během dobrodružství.

zluty1_1-8.png
 
modry+1-8.png

Cestujeme na samotné dobrodužství těmi nejrůznějšími dopravními prostředky. Používáme také speciální rekvizity, které oživý příběh.

Plníme úkoly a zdoláme nástrahy. Zapojujeme anglické básničky, nesoutěžní hry.

ruzovy1_1-8.png
zluty1_1-8.png

Zvítězíme - vždycky :-)

Vydáme se zpátky “domů”, zachumláme děti do deky, použijeme naši aromaterapii a relaxujeme.

zeleny1_1-8.png
 
 

Rozvíjení pěti smyslů

Dáváme si záležet na tom, abychom se soustředili nejen na naše tělo a rozvíjení hrubé motoriky, ale také cvičili všechny smysly.

Oči: Pozorujeme svět kolem nás. Také víme, že to nejdůležitější je očím neviditelné.

Uši: Posloucháme a učíme se naslouchat druhým i sobě.

Chuť: Znáte rozinkovou meditaci?

Hmat: Masírujeme své nohy i ruce, vyrábíme a cvičíme jemnou motoriku.

Nos: Máme vlastní aromaterapii, vytvořenou na míru dětem.

 

Základem je respekt

materi%C3%A1ly.jpg
  • uvědomujeme si, že každé dítě je jedinečné a výjimečné v jiné oblasti

  • děti neučíme, ale vedeme, učíme se sami, jak lépe vést

  • děti tvoří hodinu společně s lektorem

  • vytváříme emočně bezpečné prostředí, kde se děti cítí dobře, neohroženě a samy sebou

  • respektujeme, že každý někdy nemá svůj den

  • úzce komunikujeme a spolupracujeme s rodinou

  • zajímáme se o všechny dětské postřehy a nápady a bereme vážně dětskou zpětnou vazbu

  • respektujeme se navzájem - v našem týmu, s dětmi, s rodiči i u nás doma :-)