Příměstské tábory

Když jsem byla malá, léto pro mě bylo ve znamení táboru. Nemohla jsem se dočkat dne, kdy budu čekat s kamarády na autobus značky Karosa, aby nás odvezl do našeho tábořiště. Začalo těch nejbáječnějších 14 dní.

Tábory byly odrazovým můstkem pro následnou práci jako au-pair v Anglii, kdy jsem se starala o dvě báječné holčičky a později vymýšlela narozeninové oslavy
a programy na víkendy pro celou vesnici.

Všechny tyto zkušenosti mě neustále vracejí do dětství, do časů bezprostřednosti
a hravosti. Doba se trochu změnila, co se ale nezměnilo je kouzlo léta, které nám nabízí prostor pro nejrůznější hry a aktivity, které děti prostě baví. A proto jsem šťastná, že i v Bublinkách pořádáme příměstské tábory, kde tuto radost a zážitky
s našimi úžasnými lektorkami s dětmi sdílíme.
 

Jste zvědaví, jak naše příměstské tábory probíhají?

Vaše děti čeká každodenní letní dobrodružství, jóga, angličtina, hry, výlety a legrace. O vaše bublinky se postaráme od pondělí do pátku, po celý den, abyste mohli
v klidu pracovat a děti vám večer mohly vyprávět o svých zážitcích. Děti tedy nespí pod stany, ale v jejich pohodlných postýlkách doma. Program probíhá za každého počasí - a když zrovna padají trakaře, máme připravený program uvnitř. Za horkých dní využijeme vhodná místa ke koupání. Nejradši jsme ale na čerstvém vzduchu
v těch zelených a bezpečných částech Prahy.

Proč jsou tábory s Bublinkami výjimečné?

Abychom měli dostatek prostoru být vašim dětem co nejvíce na blízku, je maximální počet dětí ve skupině 18. O děti se s láskou starají 3 lektorky Little Bubbles. Zakládáme si tak na individuálním přístupu.

Aktivity, které znáte z bublinkových kurzů nás provázejí každý den. Cvičíme dětskou jógu a procvičujeme angličtinu aktivně formou her, příběhů, písniček a básniček. Také tvoříme kreativní výrobky, které si samozřejmě děti nechají na památku. Každý turnus je navíc originální, děti čeká tematické dobrodružství, které je provází celým táborem.

Pečlivě vybíráme místa, která děti budou bavit a budou pro ně bezpečná. Chceme dětem také ukázat Prahu tak, jak ji neznají. Náš program dětem umožňuje spontánní hru s jejich aktivní účastí. Sraz je vždy na bezpečném místě v docházkové vzdálenosti našeho místa dne, kde se budeme pohybovat. Eliminujeme tak náročné přesuny městskou hromadnou dopravou a nepříjemné situace s tímto spojeny. Jsme rádi, že rodiče s námi krásně spolupracují, vodí děti včas a přispívají tak k pohodovému plynutí našeho tábora.

Držíme se naší bublinkové filozofie a respektujeme všechny individuální potřeby dětí. Pravidelně pijeme, jíme, odpočíváme, chodíme na toalety, mažeme se proti sluníčku a ptáme se dětí, jak se cítí. Chceme, aby si vaše děti prázdniny s Little Bubbles opravdu užily, naším cílem je hlavně pohodový tábor.

Jsme s vámi, rodiči, neustále v kontaktu. Posíláme fotky, abyste se lépe mohli vžít do našich zážitků. Věříme, že se u večeře nemluví o ničem jiném :-)

20017864_1954563811467369_3760652039003760345_o.jpg

Co budou vaše děti jíst a pít?

Dáváme si opravdu záležet na tom, co vašim dětem připravujeme k snědku. Protože víme, že jsme to, co jíme. Z našich zkušeností je zřejmé, že když jíme zdravě, jsme také méně unavení. Klademe důraz na dostatečný přísun vitamínů 
a minerálů. Pravidelně také doplňujeme lahve s pitím čerstvou vodou a aby to nebylo pořád stejné, přidáváme dle libosti citron nebo domácí bio šťávu. 

Více o tom, co na táborech jíme, se dočtete v článku Zdravé stravování aneb jsme to, co jíme.
 

Pro jak staré děti je tábor vhodný?

Věková hranice je od 3 do 10 let. Každé dítě je ale jiné a my si to uvědomujeme. 
I když program vypadá náročně, hodně odpočíváme a nic “nehrotíme”. Je ale potřeba, aby vaše Bublinka už po obědě nespala a řekla si, kdy potřebuje na záchod :-) To jsou takové dva záchytné body, se vším ostatním si poradíme. Chodí k nám děti, které nemají s angličtinou zkušenosti, ale i děti bilingvní. Přihlašují se děti, které celý rok docházejí do bublinkových kurzů, ale také děti, které bydlí třeba
v jiném městě a účastní se jen tábora. Vždy je skupinka namíchaná - kluci i holky. Nejpočetnější skupinkou jsou pěti až šestileté děti, ale ani ty starší se nikdy nenudí, protože neděláme žádné “trapárny” :-)
 

A co za dobrodružství děti tedy čeká?

Naše putování začne tam, kde je svět teprve v plenkách a je obydlen dinosaury. Speciálním strojem času se přesuneme do Antiky, kde na nás čekají Olympijské hry. Pojedeme také na výlet na hrad Karlštejn a objevíme starou Prahu jak jinak, než po vodě. Jelením příkopem se přeneseme do dob, kdy Praha byla městem Králů.

Věděli jste, že jógové pozice pro děti vycházejí nejvíce z pohybů a vlastností zvířat? My se jich spoustu naučíme a ještě k tomu si osvojíme jejich anglické názvy.

Naše vesmírná raketa startuje v pondělí od Žižkovské věže. Rychlostí světla se budeme přesouvat na ty nejneobyčejnější a nejzábavnější planety. Čeká nás kosmické dobrodružství, potkáme se s dalšími cestovateli napříč galaxií
i časem, dostaneme se i na planetu, kdy svět je teprve v plenkách a je obydlen dinosaury.

Víte, kde bydleli kdysi Indiáni? My se za nimi až do daleké Ameriky vydáme! Vymyslíme si indiánská jména, budeme poslouchat a pozorovat přírodu, vyrobíme si čelenky a navštívíme místa v Praze i mimo ni, kde se indiáni budou cítit jako doma. Správný indián ovládá luk a šíp, i my si to vyzkoušíme.

A hlavně! Budeme s dětmi co nejvíce venku a užívat si sluníčka a čerstvého vzduchu v klidných a zelených částech Prahy. Pro děti je připraven zdravý oběd a dvě svačinky. Program je obohacen o prvky z kurzů Little Bubbles - každý den cvičíme dětskou jógu, procvičujeme anglická slovíčka formou her, písniček a příběhů. Plánujeme jeden výlet vlakem do přírody.

V případě nepřízně počasí máme připravený program uvnitř. Za horkých dní využijeme vhodná místa ke koupání.

Tak, co, kdo jde s námi?