Staň se Větrníkem

Také Vaše děti stále mluví o tom, že by chtěly létat? I pro nás to byl jeden z nedosažitelných snů, dnes je možné si tento sen splnit a Vaše děti si to mohou společně s námi vyzkoušet!

S radostí tedy zveme všechny děti od 5 do 12 let na víkendové létání v pražském větrném tunelu! Létání spojíme s dětskou jógou v nezapomenutelný zážitek.

Celou akcí Vás provede lektorka z Little Bubbles a o Vaše děti se v tunelu postarají opravdoví profíci, a to Radek s Vaškem z týmu Mad Ravens.

Máme do konce roku připravené tyto termíny:

Jak celá akce vypadá?

Nejdříve se s dětmi seznámíme, budeme si povídat o létání a o tom, co na nás čeká. Zábavnou a hravou formou si vysvětlíme, na jakých principech létání funguje a vše si “na sucho” vyzkoušíme. Snažíme se zodpovědět všechny dětské dotazy, máme připravená videa dětí, které létaly na našich akcích, aby se děti nebály a věděly, co je čeká.

Poté si zacvičíme jógu, protáhneme se a připravíme naše tělo na samotný let. Také se na sebe naladíme, jelikož je pro nás velice důležité dětem ukázat, že létání je bezpečné a nemusí se ničeho bát. V tunelu to hučí, je to něco naprosto nového a pro některé děti to může být nepříjemné, když na to nejsou připravené. Je tedy podstatné, aby nám děti důvěřovaly a cítily se s námi dobře a bezpečně.

Dbáme také na doplňování energie, a proto pro děti připravujeme vždy něco zdravého a hravého do bříška.

Před samotným letem dětem zapůjčíme vybavení (kombinézy, helmy a brýle) a společně se přesuneme do tunelu, kde už na děti čekají rodiče, kteří jsou přítomni po celou dobu létání.

Každé dítě odlétá 4,5 minuty pod dohledem profesionálních koučů Vaška s Radkem.

Jelikož je létání velmi intenzivní zážitek, z akce všechny děti obdrží fotografie, které jim budou připomínat tento nevšední zážitek.

Pokud se bude létání vašemu letci či letušce líbit, můžeme ho zahrnout do nově vznikajícího projektu Větrník, který se bude snažit o rozvoj letových dovedností dětí a mládeže. Více informací o projektu a jeho cílech vám rádi poskytneme osobně na akci nebo telefonicky.

Zeptali jsme se, co pro Vaška z týmu Mad Ravens, představuje létání

“Indoor skydiving je mladý sport, česky se mu říká: létání ve větrném tunelu. Ale i v tomto sportu se již pořádají závody a té nejzajímavější se říká Dynamic flying, kterému se věnuje náš tým. Každý z nás musí mít perfektní dovednosti, jde totiž opravdu o setiny a centimetry. Závodník nepotřebuje nic jiného než kombinézu a helmu. Speciální vybavení je navrženo tak, aby ho vzduch co nejlépe obtékal, aby měl závodník co nejlepší cítění proudění vzduchu, který nás doslova zvedá.

Koordinace těla a rovnováha je pro nás klíčová. Létání nám také rozvíjí prostorovou orientaci, jelikož využíváme pohybu ve 3D prostoru. Při týmovém létání jde o rytmus, cílem je létat ve stejném tempu, aby to vypadalo hezky.

Trénink počítáme na odlétané hodiny. Letec stráví tréninkem mnohem více času než jen ten v tunelu. Je za tím spousta teorie a psychické přípravy. Než se naučíte létat, potřebujete nejméně 50 hodin, což se dá při větší intenzitě tréninku stihnout za jeden rok. Začíná se létáním na malé rychlosti - na menším výkonu větrného tunelu. Tím na jednotlivé prvky vznikne více času, protože létání je pomalejší, a lépe se tak cvičí správná technika. Říkáme tomu létání na low-speed, které je potřeba zvládnout, před létáním na high-speed. Prostě krok za krokem, jako v každém jiném sportu.

Indoor skydiving je komplexní disciplína, stejně jako například gymnastika. Vyžaduje od sportovce všestrannost a těžko se s tak komplexním sportem začíná v pozdějším věku. Děti se učí intuitivně a postupně jim tento nový způsob pohybu přejde “do krve”. Létání v jejich podání vypadá ladně a přirozeně, v tom vidím budoucnost a další rozvoj našeho sportu. Proto mám radost, že je o naše akce pro děti zájem. Přeji si, aby se k nám v budoucnu přidalo více dětí, které létání nadchne a bude pro ně plnohodnotným sportem.

Rád bych, kdybyste se podívali na naši závodní sestavu z mistrovství světa 2015. Trénovali jsme ji rok, nějakých 60 hodin tunelového času. Vymýšleli jsme ji sami, bez pomoci choreografa a věřím, že to byla zatím ta nejpopulárnější sestava ve čtyřech, kterou kdy kdo zalétal. Už nyní je na co koukat a to je tento sport opravdu ještě v plenkách.

Létat na velkou rychlost ve větrném tunelu a mít to pod kontrolou je pro mě úžasný pocit.”