Staň se Větrníkem

Také Vaše děti stále mluví o tom, že by chtěly létat? I pro nás to byl jeden z nedosažitelných snů, dnes je možné si tento sen splnit a Vaše děti si to mohou společně s námi vyzkoušet!

S radostí tedy zveme všechny děti od 5 do 12 let na víkendové létání v pražském větrném tunelu! Létání spojíme s dětskou jógou v nezapomenutelný zážitek.

Celou akcí Vás provede lektorka z Little Bubbles a o Vaše děti se v tunelu postarají Radek s Vaškem z týmu Mad Ravens.

Máme do konce roku připravené tyto termíny:

Jak celá akce vypadá?

Nejdříve se s dětmi seznámíme, budeme si povídat o létání a o tom, co na nás čeká.

Poté si zacvičíme jógu, protáhneme se a připravíme naše tělo na létání. Také se na sebe naladíme, jelikož je pro nás velice důležité dětem ukázat, že létání je bezpečné a nemusí se ničeho bát. V tunelu to hučí, je to něco naprosto nového, je tedy podstatné, aby nám děti důvěřovaly a cítily se s námi dobře a bezpečně.

Dbáme také na doplňování energie, a proto pro děti připravujeme vždy něco zdravého do bříška.

Zábavnou a hravou formou si vysvětlíme, na jakých principech létání funguje a vše si “na sucho” vyzkoušíme. Snažíme se zodpovědět všechny dětské dotazy, máme připravená videa dětí, které létaly na našich akcích, aby se děti nebály a věděly, co je čeká. Trénujeme vstup do tunelu, správné držení těla během létání, komunikaci pomocí jednoduchých signálů, a naučíme se základní principy létání.

Až jsme připraveni, přesuneme se k tunelu, kde už můžete čekat vy, rodiče, kde můžete létání sledovat.

Každé dítě odlétá 4,5 minuty pod dohledem profesionálních koučů Vaška s Radkem.

Jelikož je létání velmi intenzivní zážitek, z akce všechny děti obdrží fotografie, které jim budou připomínat tento nevšední zážitek.

Zeptali jsme se, co pro Vaška z týmu Mad Ravens, představuje létání

“Indoor skydiving je mladý sport, česky se mu říká: létání ve větrném tunelu. S týmem Mad Ravens se věnujeme disciplíně Dynamic Flying, což je létání ve čtyřčlenných týmech velkou rychlostí. Každý z nás musí mít perfektní dovednosti, v omezeném prostoru tunelu a na velké rychlosti tu jde o opravdu přesné načasování a orientaci v prostoru.

Trénink počítáme na odlétané hodiny. Letec stráví tréninkem mnohem více času než jen ten v tunelu. Je za tím spousta teorie a psychické přípravy. Abyste se naučili základům létání, potřebujete nejméně 50 hodin, což se dá stihnout za jeden rok. Začíná se létáním na malé rychlosti, menším výkonu větrného tunelu. Tím na jednotlivé prvky vznikne více času, protože létání je pomalejší, lépe se učí správná technika. Říkáme tomu létání na low-speed, které je dobré zvládnout, před létáním na high-speed. Prostě krok za krokem, jako snad v každém sportu.

Indoor skydiving je komplexní disciplína, stejně jako například gymnastika, rozvíjí prostorovou orientaci a pokrývá nekonečnou sadu prvků, které se dají ve větrném tunelu naučit. Narozdíl právě od gymnastiky nezatěžuje tolik klouby a celý pohybový aparát.

Děti se učí intuitivně a postupně jim tento nový způsob pohybu přejde “do krve”. Létání v jejich podání vypadá ladně a přirozeně, v tom vidím budoucnost a další rozvoj indoor skydivingu. Proto mám radost, že je o naše akce pro děti zájem. Přeji si, aby se k v budoucnu našlo více dětí, které létání nadchne a bude pro ně plnohodnotným sportem.

Podívejte se na naši závodní sestavu z mistrovství světa 2015. Trénovali jsme ji rok, nějakých 60 hodin tunelového času. Vymýšleli jsme ji sami, bez pomoci choreografa a věřím, že to byla zatím ta nejpopulárnější sestava ve čtyřech, kterou kdy kdo zalétal.