Hurá do školy, aneb mindful přeladění z léta na podzim

Zkuste mindfulness!

Žijeme v době, kdy všechno plyne rychle a stíhat tempo našeho světa může být náročné pro nás i pro naše děti. Obzvláště přechod z léta do podzimu, z prázdnin do školy, z volnosti do pravidelného ražimu.

S radostí zveme všechny děti od 6 do 12 let na poprázdninový seminář, na kterém se seznámí hravou formou s technikami mindfulness a zacvičí si jógu. Vyzkoušíme jednoduché techniky a cvičení, která pomáhají lépe se soustředit, zvládat náročné emoce a situace, poradit si s únavou i lépe porozumět sobě a lidem okolo sebe.

Připravili jsme pro vás dva termíny v Praze a jeden v Poděbradech:

Mindfulness povede Marcela Roflíková, zakladatelka Českého mindfulness institutu, lektorka mindfulness pro děti a jejich rodiče, dospělé i instituce.

Jógu si děti zacvičí s Terezou Sitárovou, zakladatelkou Little Bubbles - dětské jógy s angličtinou.

Jak bude seminář vypadat?

V průběhu tří hodin se naučíme základní techniky, které pomáhají dětem „zakotvit se“. Využijeme k tomu dech, tělo a zvuky, které nás obklopují. Zároveň si popovídáme o tom, kdy a jak je vhodné cvičení dělat. Děti budou mít zdravou svačinku, kterou využijeme k tomu, jak se lépe soustředit na jídlo, odložit mobily a další činnosti, které naši pozornost při jídle rozptylují. Program průběžné proložíme jogovým cvičením.

Děti dostanou seznam mindfulness technik po semináři domů. Budete-li chtít, popovídejte si s dětmi o jednotlivých cvičeních. Můžete pak moci v situacích které nastanou, dětem laskavě mindfulness připomenout a děti budou mít šanci zvládat tyto náročné situace jinak.

Už se těšíte? My moc! :-)