Partnerská jóga pro děti a rodiče

Sychravé víkendy pobízejí spíš k domácí pohodičce v pyžamu a s hrnkem horkého čaje. Pokud necestujete každý víkend za nějakým novým dobrodružstvím, určitě se vám honí hlavou, jak zabavit děti doma, když není za okny zrovna vlídné počasí. Je to jednoduché, udělejte v obývacím pokoji prostor a zacvičte si společně s dětmi těchto pár jednoduchých cviků, při kterých se všichni protáhnete a užijete společné a hlavně legrací nabité chvilky.

 

Cirkusové šapitó

Vřele doporučujeme úžasnou knížku Matějova akrobacie, kterou vydala Lali jóga a  její autorkami jsou Rika Taeymans a Laura Van Bouchout. Najdete v ní spoustu zajímavých a zábavných cviků, které můžete s dětmi cvičit jak venku na sněhu, tak uvnitř na koberci, a bavit se zaručeně bude celá rodina!

Jak na to?

Rozhledna: Položte se na záda a zvedněte nohy. Dítě se postaví k vaší hlavě a chytne se za chodidla. 3, 2,1, teď - dítě vám skočí do dlaní a vy ho vyzdvihněte do výšky.

Malý letec: Položte se na záda a vaše chodidla opřete zevnitř o kyčle dítěte. 3,2,1, teď - švihem ho zvedněte do výšky, letec se dívá nahoru, má natažené ruce a pevné tělo.

Ještěrka na kameni: Zaujměte pozici kamínku. Dítě si na vás zezadu sedne tak, že se svými zády dotýká spodní části těch vašich. Chytněte ho za ruce za hlavou a mírně protahujte záda. Poté se kamínek pomalu zvedá až do sedu i s dítětem.

Akrobat na koni: Zaujměte pozici kočky, dítě na vás vyleze, jednu nohu vám dá mezi lopatky a druhou na bederní páteř. Pomalu se zvedá do stoje. Nakonec může seskočit dolů.

Vlajka: Chyťte se navzájem rukama za zápěstí a dítě si vám stoupne na stehna. Je rovné jako prkno. Pokud budete cítit dostatek sil, pomalu se od sebe odkloňte a držte jen jednou rukou!

Obr: Nejprve si klekněte na vaše levé koleno, pravým chodidlem stůjte pevně na zemi. Podejte si s dítětem pravou ruku. Chytněte se levýma rukama tak, že oba palce směřují dolů. Dítě vám stoupne pravou nohou na pravé koleno a přidá i levou nohu. Poté levou nohu přendá na vaše levé rameno. Můžete zvednout dítě nahoru. Obě jeho nohy jsou na vašich ramenou.

Totem: Široce se rozkročte a pokrčte kolena. Dítě vám dá nejdříve nohu do třísla, pak se vás chytne rukama a vyšplhá na vás tak, že oběma nohama stojí v tříslech a stojí vzpřímeně podél vašich zad.

Palanda: Dítě si vám sedne na kolena a dívá se na vás. Pak si přendá nohy na vaše ramena a vy pomalu zvedáte pánev do výšky. Můžete se také oba dívat stejným směrem a udělat palandu obráceně.

Salto: Dítě chyťte za ruce obličejem směrem k vám, aby mohlo nohama vylézt po vašem těle nahoru. Za stálého držení rukou ho přetočte zády k sobě

Důležité je všechny cviky provádět pomalu, nejlépe za doprovodu ještě třetí osoby, která dítě jistí a povzbuzuje. A pokud se vám bude domácí cirkus líbit, můžete se těšit na další pokračování :)

Pozor soutěž!

Nasdílejte s námi do komentářů na Facebooku fotky nebo video, jak vám to s dětmi šlo, a my 3 z vás odměníme pozvánkou na jednu z našich lekcí dětské jógy s angličtinou! Soutěžíme do 15. 2. 2018.

A pokud lekci nevyhrajete, můžete se i tak přijít podívat, jak to u nás chodí. Rádi vás poznáme!